Liisi

Liisi
Liisi ja Esa Torkkola -säätiö
Säätiö
Hakemukset
Apurahat
Yhteystiedot


Myönnetyt apurahat 2017
(maksetaan marraskuun loppuun mennessä)

Apurahan saaja Laji
Jänkälä Joona alppihiihto
Lehto Elian alppihiihto
Pesola Elias alppihiihto
Torvinen Turo alppihiihto
Kuusela Joonas ammunta
Rissanen Jarkko ammunta
Sipola Anni ammunta
Sipola Laura ammunta
Aikioniemi Aila-Alisa ampumahiihto
Aikioniemi Joakim ampumahiihto
Isojärvi Johanna ampumahiihto
Ojala Jenni ampumahiihto
Petrelius Eetu ampumahiihto, amp juoksu ja maastohiih
Oikkonen Severi ampumahiihto, hiihtosuun, suunnistus
Leonard Toni Freestyle
Virkki Miika Freestyle
Maijala Matias hiihtosuunnistus, hiihto, amp hiihto
Oikarinen Suvi hiihtosuunnistus
Uusitalo Jyri hiihtosuunnistus
Rantala Aino hiihtosuunnistus, ampumahiihto
Rannikko Teemu jousiammunta
Smolander Lauri jousiammunta
Lambacka Markus judo
Höynälä Julia kilpatanssi
Niemelä Carola lumilautailu
Anttola Ella maastohiihto
Björkstedt Akseli maastohiihto
Böök Jemina maastohiihto
Böök Josefiina maastohiihto
Hamari Henna maastohiihto
Hietanen Markus maastohiihto
Kähkönen Emilia maastohiihto
Oikkonen Sanni maastohiihto, hiihtosuunnistus, amp hiihto
Pirneskoski Kerttu maastohiihto
Pirneskoski Santeri maastohiihto
Rantala Jussi maastohiihto, hiihtosuunnistus, amp hiihto
Tikkanen Elina maastohiihto
Toivanen Alisa maastohiihto
Alamommo Andreas mäkihyppy
Halonen Henri paini
Aikio Veli-Matti paini
Hodju Anton painonnosto
Leinonen Eetu painonnosto
Mukkala Kirsi-Marja painonnosto
Pirkkiö Rikhard painonnosto
Pirkkiö Robert painonnosto
Heikkilä Niko pyöräily
Hyvärinen Otto snowcross
Tenhunen Jarno snowcross
Lauri Silja taitoluistelu
Katajamäki Aku tennis
Katajamäki Ate tennis
Mommo Emmaliina tennis
Sarpola Aada tennis
Heiskanen Timi yhdistetty
Karhumaa Waltteri yhdistetty
Karhumaa Wille yhdistetty
Aula Enni yleisurheilu
Baas Mette yleisurheilu
Davidila Aaro yleisurheilu
Härkönen Olivia yleisurheilu
Mäkikallio Emma yleisurheilu
Oikarainen Tytti moukarinheitto
Perkaus Kiia yleisurheilu
Peura Maria yleisurheilu
Peura Saana yleisurheilu
Pudas Veera yleisurheilu
Santa Claus Ski Team ry alppihiihto
Ounasvaaran Hiihtoseura ampumahiihtojaosto
Arctic Cheer All-Star ry cheerleading
Rops B1-tytöt jalkapallo
FC Santa Claus Napapiiri ry/juniorit jalkapallo
Rops/nuorisojaosto jalkapallo
Kemin Into ry joukkuevoimistelu
Lapin Jousi Ry jousiammunta
Länsirajan Jousiampujat Ry jousiammunta
Rovaniemen Kiekko ry/B-juniorit jääkiekko
Rovaniemen NMKY Ry koripallo
Woman Volley ry lentopallo
Rovaniemen Taitoluistelijat/Silver Stars muodostelmaluistelu
Kemin Lämärit/Meri-Lapin taitoluistelijat muodostelmaluistelu
Lapin Veikot painijaosto
Ounasvaaran Atleettiklubi ry painonnosto
Napapiirin Pesis Team Ry pesäpallo
SBC Levi ry salibandy
Santa´s United ry salibandy
Tanssiurheiluseura Aida ry tanssi
Länsi-Pohjan Miekkailijat ry urheilumiekkailu
Arctic Athletics ry yleisurheilu
Pohjan Koitto ry yleisurheilu
Ranuan Peura Ry useita lajeja









Esa

Esa